Švestková ulice, 508 01 Hořice
608371201
monika@lisakovodoupe.com

Oblečení a vybavení

Připravili jsme pro vás seznam doporučeného vybavení do lesní školky na celý rok. 

Prosíme rodiče, aby veškeré oblečení i vybavení bylo viditelně podepsané. Ulehčí nám to třídění oblečení. Děkujeme 🙂 

Oblečení

Celoročně

 • kapsář s náhradním oblečením (zůstává v jurtě) – mikina, tepláky, punčošky, ponožky, kalhotky/slipy, triko s krátkým/dlouhým rukávem, gumáky, pláštěnku
 • prosíme o průběžnou kontrolu a doplnění chybějícího
 • vše podepsané

Léto

 • pevné sandálky
 • tričko s krátkým/dlouhým rukávem, tepláčky, mikina, šusťáková bunda
 • v případě mokrého počasí nepromokavé kalhoty a pláštěnku
 • pokrývka hlavy! 

Zima

V zimě je důležité tzv. cibulové vrstvení oblečení. Spodní vrstva oblečení má být hřejivá, ideálně vlna, merino (pokud ji děti snesou), nebo funkční prádlo. Obě varianty mají tu výhodu, že i když se děti zpotí, tak tyto materiály stále hřejí. Následují ještě další 1 až 3 vrstvy, které hřejí a izolují. Výhodou cibulového vrstvení je to, že na rozdíl od jedné silné vrstvy, která snadněji profoukne, tyto vrstvy vytváří meziprostory, udržující stabilní teplotu.

​Vrstvení je stejným způsobem uplatněno i na nohách. Svrchní kalhoty by měly být v první řadě vodotěsné. Bunda by měla být teplá, ale i prodyšná. Pokud padá vlhký sníh, má nepromokavost přednost. Děti tedy nosí zateplené pláštěnky, které mají jednu nevýhodu, že nejsou prodyšné, nicméně sucho je v tomto případě přednější. Při vrstvení je třeba myslet na to, aby dětem nebránilo v pohybu. Nedoporučujeme dětem dávat kombinézu z praktických důvodů, když se dětem chce na záchod. Na druhou stranu, dítěti je v kombinéze teplo, takže rozhodnutí, zda kombinézu využijete nebo ne, necháváme na vašich zvyklostech 😉 Pokud je venku sníh, doporučujeme navléknout dětem ještě přes boty a kalhoty tzv. návleky, aby dětem nevnikl sníh pod kalhoty, nebo do botiček. Také při volbě rukavic je vhodné myslet na jejich propojení s bundou tak, aby sníh nemohl vniknout pod bundu. Měly by být také nepromokavé. Jako pokrývka hlavy se jeví nejvhodnější kukla, která kryje jak krk, tak hlavu a nikde neodstává.

Poslední vrstva, která je neméně důležitá jako všechny ostatní, je mastný krém na obličej a ruce, který brání nepříjemným pocitům v mrazu.

Vybavení

 • Batůžek s prsním popruhem (lze došít, v galanterii prodávají popruhy i s přezkou) 
 • do batůžku kapesník, podsedáček
 • polštářek
 • bačkory do jurty

VŠE PROSÍME ŘÁDNĚ OZNAČTE JMÉNEM DÍTĚTE!!! PŘEDEJDEME TAK ZBYTEČNÝM ZTRÁTÁM OBLEČENÍ A VYBAVENÍ. DĚKUJEME 😉

Máme vyzkoušené některé internetové obchody, které se nám osvědčily a které můžeme doporučit. 

​​A v Hořicích můžete přímo navštívit tento obchůdek, kde se dají sehnat kvalitní softshellové oblečky.