Švestková ulice, 508 01 Hořice
608371201
monika@lisakovodoupe.com

Lišákův tým


Mgr. Monika Zahrádka

koordinátorka, průvodkyně, kuchařka

Ráda dělám práci, která dává smysl, nerada sedím dlouho u počítače a oceňuji pestrost. Což přesně splňuje práce v Lišákovi – s dětmi se člověk nikdy nenudí a neví, čím ho děti překvapí. Užívám si pobyt venku za každého počasí, i když jsem vždy nejpromrzlejší já. Po školce si pak ráda odpočinu u tichého pečení dortů a koláčů do kavárny, nebo pro potěšení. Jako nutriční terapeutka se snažím přinést do školky i rady ohledně správného stravování dětí. Mám ráda zmrzlinu a spánek a horké dny a louky a hudbu a…


Ing. Michaela Rejlková

průvodkyně, kuchařka

Od dětství mám ráda přírodu, zvířata a výlety. Vystudovala jsem zemědělskou školu, protože mě baví práce s živými tvory. V zemědělství jsem byla jen krátce a vystřídala jsem různá povolání. Postupně se mi narodily čtyři děti a výchova a vzdělávání jsou důležitou součástí mého života více než třicet let. Práce s dětmi v Lišákovi v sobě spojuje všechny moje zájmy a je to nejvíc smysluplná práce, kterou jsem dělala. Jsem ráda, že můžu být s dětmi venku a doprovázet je při jejich poznávání světa.


Mgr. Magdalena Benešová

průvodkyně

Nikdy by mě nenapadlo, že budu průvodkyní v lesní školce:). A dnes je to pro mě ten nejsmysluplnější čas vůbec. Mám ráda Lišákův denní rytmus, splynutí s přírodou a všechen čas na vzduchu. Co mám ale úplně nejradši, je být na blízku dětem při objevování a učení se. Jsem vděčná, že právě do respektujícího prostředí Lišáka chodí i můj syn. Kromě školky a práce pro nadaci na pomoc dětem mě naplňuje výletování všeho druhu a poznávání světa.


Bc. Kristýna Ondráčková

průvodkyně

Lesní školka mi vždy pro syna dávala největší smysl – pobyt venku za každého počasí, respekt, svoboda a laskavé hranice. Jsem vděčná, že se mi sen splnil pro nás oba a jsme součástí skvělého týmu a prostředí. Děti si mě k sobě vždy volaly, až jsem toto volání vyslyšela a stala se průvodkyní. Provázení dětí je pro mě nejvíce smysluplně ztrávený čas. Miluji přírodu, cestování, pěstování, saunování, dobré jídlo a kávu. Neustále pracuji na sobě a na respektující výchově. Velkou životní láskou je mi jóga, kterou chci do budoucna provázet i děti.


Žaneta Matyščáková

průvodkyně

Práce s dětmi, a navíc na čerstvém vzduchu, je mým splněným snem. Ráda cestuji a trávím čas v přírodě. Jsem aktivní a energická maminka dvou úžasných kluků. I můj nejstarší syn prošel „lišákem“. Jako malá jsem zbožňovala letní tábory a princip lesní školky mi tyto časy připomíná – kontakt a souznění s přírodou, svoboda, ale zároveň respekt a úcta nejen ke kamarádům, ale i k svému okolí, vystihuje právě tento styl předškolního vzdělávání.


Veronika Lukášková Kosinová

nyní na rodičovské dovolené

Jsem vděčná za to, že můžu být součástí Lišákova týmu už pár let ( s přestávkou, kdy jsem se naplno věnovala našemu nejmladšímu z dětí). Společnost dětí mě totiž velmi naplňuje, jakožto i práce ve školce, kde jsou děti vnímány jako rovnocenní parťáci a panuje zde vzájemný respekt, důvěra a prosté “bytí” v přírodě. Raduji se z každého tady a teď. Ve školce funguji taky jako “prostředník” mezi rodiči a jejich nápady a údržbou školkové zahrady či budování nových hracích prvků pro děti


Michal Kosina

školník

Lišák je moje srdcovka, jelikož mi v něm vyrůstá už druhé z mých dětí. Dává mi smysl dělat práci, která mě moc baví a zároveň pomáhá holkám s technickou částí fungování školky.


Mgr. Kateřina Kašparová

zakladatelka klubu Lišákovo doupě, stálá podporovatelka školky

Nápad založit v našem městě lesní školku vyvstal poté, co jsme zjistili, že naše děti jsou nejšťastnější, když jsou venku, neomezované zdmi budov. Myšlenka lesní školky, kde jsou děti většinu dne na čerstvém vzduchu, v přímém a intenzivním kontaktu s přírodou a jejími živly, nás chytla za srdce.

Má cesta k Lišákovi vedla přes střední zemědělskou školu, střední sochařskou školu, jazykovou školu, kde jsem si zbudovala pevný pilíř anglického jazyka a pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové, kde jsem pilovala umění učitelství v oboru výtvarná výchova a anglický jazyk.

Dětská společnost mi je natolik milá a blízká, že se dětem stále věnuji, protože mě mnoho učí o sobě samé. Nyní působím jako učitelka na základní škole.