Švestková ulice, 508 01 Hořice
608371201
monika@lisakovodoupe.com

Lišákův tým

Mgr. Kateřina Kašparová

zakladatelka školky Lišákovo doupě, stálá podporovatelka školky

Nápad založit v našem městě lesní školku vyvstal poté, co jsme zjistili, že naše děti jsou nejšťastnější, když jsou venku, neomezované zdmi budov. Myšlenka lesní školky, kde jsou děti většinu dne na čerstvém vzduchu, v přímém a intenzivním kontaktu s přírodou a jejími živly, nás chytla za srdce.

Má cesta k Lišákovi vedla přes střední zemědělskou školu, střední sochařskou školu, jazykovou školu, kde jsem si zbudovala pevný pilíř anglického jazyka a pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové, kde jsem pilovala umění učitelství v oboru výtvarná výchova a anglický jazyk.

Dětská společnost mi je natolik milá a blízká, že se dětem stále věnuji, protože mě mnoho učí o sobě samé. Nyní působím jako učitelka na ZŠ Chodovice.


Mgr. Monika Crhová

koordinátorka, průvodkyně, kuchařka…

Ráda dělám práci, která dává smysl, nerada sedím dlouho u počítače a oceňuji pestrost. Což přesně splňuje práce v Lišákovi – s dětmi se člověk nikdy nenudí a neví, čím ho děti překvapí. Užívám si pobyt venku za každého počasí, i když jsem vždy nejpromrzlejší já. Po školce si pak ráda odpočinu u tichého pečení dortů a koláčů do kavárny, nebo pro potěšení. Jako nutriční terapeutka se snažím přinést do školky i rady ohledně správného stravování dětí. Mám ráda zmrzlinu a spánek a horké dny a louky a hudbu a…


Veronika Lukášková Kosinová

průvodkyně, kuchařka…

Jsem vděčná za to, že můžu být součástí Lišákova týmu už pár let ( s přestávkou, kdy jsem se naplno věnovala našemu nejmladšímu z dětí). Společnost dětí mě totiž velmi naplňuje, jakožto i práce ve školce, kde jsou děti vnímány jako rovnocenní parťáci a panuje zde vzájemný respekt, důvěra a prosté “bytí” v přírodě. Raduji se z každého tady a teď. Ve školce funguji taky jako “prostředník” mezi rodiči a jejich nápady a údržbou školkové zahrady či budování nových hracích prvků pro děti


Michal Kosina

školník

Lišák je moje srdcovka, jelikož mi v něm vyrůstá už druhé z mých dětí. Dává mi smysl dělat práci, která mě moc baví a zároveň pomáhá holkám s technickou částí fungování školky.


MUDr. Petr Kašpar

Petr Kašpar

lékař na telefonu