Švestková ulice, 508 01 Hořice
608371201
monika@lisakovodoupe.com

Lišákův tým

Mgr. Kateřina Kašparová

pedagogický garant, koordinátorka a průvodkyně

Nápad založit v našem městě lesní školku vyvstal poté, co jsme zjistili, že naše děti jsou nejšťastnější, když jsou venku, neomezované zdmi budov. Myšlenka lesní školky, kde jsou děti většinu dne na čerstvém vzduchu, v přímém a intenzivním kontaktu s přírodou a jejími živly, nás chytla za srdce.

Má cesta k Lišákovi vedla přes střední zemědělskou školu, střední sochařskou školu, jazykovou školu, kde jsem si zbudovala pevný pilíř anglického jazyka a pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové, kde jsem pilovala umění učitelství v oboru výtvarná výchova a anglický jazyk.

Dětská společnost mi je natolik milá a blízká, že jsem ani při profesní odmlce nedokázala tuto dráhu zcela opustit a věnuji se dále dětem, které mě mnoho učí o sobě samé.


Petr Kašpar

MUDr. Petr Kašpar

průvodce náhradník


Zuzana Hubáčková

Zuzana Hubáčková

průvodkyně

Neznám nic krásnějšího a smysluplnějšího, než trávit čas v přírodě. Když se k tomu přidá parta malých dětí a přátel, kt. milují pobyt na čerstvém vzduchu, svobodný pohyb a učení se novým věcem, tak může vzniknout místo, kt. tohle všechno nabízí, a ještě mnohem víc… Je tu pak prostor, ochutnat, zažít a prožít… Zamilovat si to.

Znám takové místo a jsem velmi ráda, že mohu být jeho součástí. Je to Lišákovo doupě. Školka s geniálním umístěním a hlavně atmosférou, která je taak příjemná.

Jako keramička, dříve pracující s nevidomými a tělesně i mentálně postiženými, vnímám tvoření z hlíny jako velmi prospěšné a obohacující. Jsem ráda, že mohu dětem nabídnout  příležitost vyzkoušet si tvárnost a možnosti vyjádření jejich fantazie díky tomuto přírodnímu materiálu, který já tolik miluji.

Díky Kačce Novákové-Kašparové, která mi nabídla místo průvodce v Lišákovi, mohu objevovat dávno zapomenutá zákoutí mé dětské duše a i díky dětem se každý den přesvědčovat o tom, že Svět je překrásné místo k Žití. 

Bc. Monika Crhová

Ráda dělám práci, která dává smysl, nerada sedím dlouho u počítače a oceňuji pestrost. Proto dělím svou pracovní energii mezi několik míst, kam patří i Lišákovo doupě. Jsem ráda mezi dětmi, někdy si dokonce připadám být jednou z nich. Užívám si pobyt venku za každého počasí, i když jsem vždy nejpromrzlejší já. Jako nutriční terapeutka se snažím přinést do školky i rady ohledně správného stravování dětí. Mám ráda zmrzlinu a spánek a horké dny a louky a hudbu a…